כיצד המערכת עובדת?

Vulcan היא מערכת לטיפול פיזי במים, שאינה משתמשת בכימיקלים או במלח. היא אינה משנה את התערובת הכימית של המים. במקום זאת, היא משנה את המאפיינים הפיזיים של משקעי האבנית. כך גבישי האבנית מאבדים את יכולתם להיצמד למשטחים. Vulcan אינו זקוק למגע ישיר עם המים ומותקן מחוץ לצינור.

פעולת המערכת היא באמצעות פולסים חשמליים המופקים ביחידה האלקטרונית ומבוקרים באמצעות שבב ממוחשב. תדרי האות מועברים דרך רצועות הנחושת של המערכת המלופפות סביב הצינור. הרצועות מתפקדות בזוגות ויוצרות שדה של תדרים. שדה זה אחראי לשינוי צורת הגבישים במים כאשר הם זורמים באזור זה בצינור.

Vulcan לפני ואחרי
הדגמת הטיפול במים

אבנית גורמת לבעיות רבות:

  • סתימת הצנרת
  • משטחים לא נקיים ותקלות במכונות
  • עלויות חימום גבוהות
  • הוצאות גבוהות לניקוי
  • הצטברות חלודה בצנרת המביאה לקורוזיה
  • צמיחה בקטריאלית בצינורות מי השתייה
  • ירידה בפרודוקטיביות
  • ועוד ועוד…
מדידת אבנית בצינור

כיצד מערכות Vulcan יכולות לסייע בפתרון בעיות אלו?

1) Vulcan עוצרת את היווצרות האבנית בצנרת ובמכשירים.

בלי הטיפול של Vulcan במים, חלקיקי האבנית במים מתגבשים בצורת גבישים דביקים היוצרים עם הזמן שכבה מוצקה. הפטנט של Vulcan-Impulse-Technology משנה את צורת ההתגבשות של הסידן והמגנזיום באמצעות תהליך טבעי של אלקטרופורזה. הגבישים נעשים חלקים יותר, בצורת מוט, ואינם יכולים להתחבר זה לזה. כעת האבנית נשטפת במים כמו אבקה דקה, ההיווצרות של משקע חדש מופחתת בצורה משמעותית, וככל שנוצרים יותר גבישים בצורת מוט – ההשפעה החיובית של מניעת האבנית מתחזקת.

חשוב לציין כי כיוון שהאבנית אינה מוסרת מהמים, המערכת אינה מתאימה לשימוש במערכות מבוססות קיטור או אידוי מים (מכיוון שהמינרלים נשארים במים).

גבישי מונו כתוצאה מטיפול של מערכת Vulcan במים
כאשר נוצרים גבישי מונו על ידי וריאציה של הפולסים החשמליים, חשוב שהם 'יגדלו' כמה שיותר זמן לפני שהם מתחילים את דרכם בצנרת. ככל שהגבישים גדולים יותר, ייארך זמן רב יותר עד שהגבישים יתפרקו שוב ובסופו של דבר "ימותו". גבישים אלה צומחים מהר יותר במים חמים ולכן הם חזקים יותר ו'חיים' יותר זמן. זה מסביר מדוע השפעת מערכת Vulcan נמשכת זמן ארוך יותר במים חמים (עד שבעה ימים) וקצת פחות במים קרים (בערך יומיים).

מערכת Vulcan פעילה עד 97 מעלות צלסיוס. בטמפרטורה גבוהה יותר, חוזרים הגבישים למצבם ה"דביק".

לחץ כאן לקרוא על מאפייני פעילות המערכת.

2) מערכת Vulcan מנקה בעדינות את הצנרת

שני תהליכים מתרחשים בו-זמנית במים קשים שאינם מטופלים:
א. בתהליך הראשון, משקעי האבנית נוצרים מגבישי סידן שנדבקים זה לזה ובהמשך יוצרים משטחים. התהליך הזה מייצר חומצה פחמנית (H2CO3) כמוצר משני.

ב. במהלך התהליך השני, החומצה הפחמנית בו זמנית מפרקת את משקעי האבנית הקיימים. זה נקרא "תהליך התפרקות טבעי". כיוון שתהליך ההצטברות מתרחש הרבה יותר מהר מאשר התהליך הטבעי של ההתפרקות, קוטר הצינורות קטן כל הזמן.

טיפול במים בעזרת Vulcan משנה את האיזון בין תהליך התגבשות האבנית לבין תהליך ההתפרקות הטבעי. הגבישים החדשים אינם יכולים עוד ליצור משקעים, וכך הצטברות האבנית מהתהליך הראשון מצטמצם. כעת התהליך השני, "תהליך ההתפרקות הטבעי", צריך להתמודד רק עם משקעי האבנית הקיימים והוא יכול להתגבר עליהם ביעילות. כך האבנית מוסרת מהצינורות מהר מכפי שהיא נוצרת. החומצה הפחמנית הטבעית ממיסה את האבנית, ומשקעי האבנית שבצינורות מתפרקים בהדרגה ובזהירות.

צמצום האבנית = הפחתת החלודה

ברגע שנוצרים משקעי אבנית, מוטבעים בהם חלקיקי ברזל. כך, האבנית והחלודה משתלבים יחד לחומר אחד הנראה בצינור כמשקעים בצבע אדום. כאשר מערכת Vulcan מפרקת את האבנית, היא מפחיתה בו-זמנית גם את החלודה שאיתה.

פינוי המשקעים הוא תהליך עדין שבו האבנית חוזרת להיות נוזלית וכך היא נשטפת החוצה בצורה של סידן, מגנזיום וברזל. המים בהחלט בטוחים לשתייה מכיוון שמדובר במינרלים בריאים.

טיפול בחלודה עם VULCAN
צמצום האבנית = הפחתת רמת הבקטריות

אנו יודעים כי האבנית מהווה כר גידול לחיידקים ולחומרים לא רצויים אחרים. ברגע שמותקנת מערכת Vulcan והאבנית מופחתת, כר גידול החיידקים קטן. בדרך זו, זיהום חיידקי מופחת במידה רבה או אפילו מוסר לחלוטין.

טיפול בבקטריות עם VULCAN
3) Vulcan מגנה על הצינורות מפני נזקי חלודה

כשיש מגע של מים קשים עם צינורות המתכת, מתרחשת התחמצנות של נחושת או ברזל. תחמוצות אלו פוגעות פגיעה רצינית בדופנות הצינור ועלולות להוביל לקורוזיה.

טכנולוגיית הפולסים של מערכות Vulcan מעוררת אפקט של אלקטרולורזה שמייצרת שכבת מגן פחמנית. שכבה זו מורכבת מנחושת-קרבונט, ברזל-קרבונט או אבץ-קרבונט, לפי התרכובת של צינורות המים, ונצמדת לכל משטח מבריק. הוא מגן על הצינור מחומרים אגרסיביים שעלולים להביא לקורוזיה.

הגנה מחלודה וקורוזיה
רצועות הפולסים של Vulcan

מערכות Vulcan פועלות באמצעות רצועות נחושת מבודדות המותאמות לצינור באופן אישי. הרצועות נועדו להתחבר היטב לצינור וכך לשלוח פולסים. הם דקים וגמישים במיוחד עם בידוד מינימלי. בדרך זו הן משיגות אובדן מרווח מינימלי וממקסמים את יחס הקשר הישיר ל 97.5%. הנחושת המיוחדת שמהם הרצועות עשויות היא בדרגת טוהר סגסוגת גבוהה, המבטיחה את ההולכה הטובה ביותר. רצועות הטיפול בנחושת הם גורם מכריע לביצוע הטיפול במים.

יחס קוטר הצינור / שטח הטיפול
רצועות הפולסים מכסות את שטח הפנים החיוני לטיפול. משטח הצינור המכוסה על ידי רצועות הפולסים הוא "אזור הטיפול". אזור זה צריך להיות גדול מספיק כדי להבטיח שהפולסים יועברו דרך הצינור.

טיפול בכבלים סטנדרטיים לעומת רצועות Vulcan:
רצועות Vulcan
מימין: רצועות Vulcan, משמאל: כבלים סטנדרטים

השוואה:
הרצועות השטוחות של Vulcan צוברות שטח ישיר גדול יותר בהשוואה לכבלים עגולים רגילים, שכן יש בהם פחות רווחים. היחס של המגע הישיר מגיע ל 97.5%.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן